Tabela Fiyatları Arasında Her Zaman En iyisi Hesaplı Tabela

Tabela Fiyatları Arasında Her Zaman En iyisi Hesaplı Tabela

 

Bir tabela yaptırmadan önce o tabela fiyatının bütçeniz için uygun olup olmadığına da dikkat ederseniz. İşte bizde tam bu noktada size yardımcı oluyoruz. Herkesin bütçesi için uygun tabela fiyatlarımızla hayallerinizi özgürce gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tabela Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

 

Tabela yaptırmaya karar verdiğinizde tabela fiyatlarının hangi unsurlar ele alınarak belirlendiğini sizler için maddeledik.

  • Tabelanın ışıklı ya da ışıksız olması. Tabelanıza ekleyeceğiniz ışıklar fiyatı arttıracağı gibi tabelanın dışarıdan daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.
  • Tabelanın genişliği ve yüksekliği. Kullanacağınız alana göre belirleyeceğiniz tabela boyutu görünürlük açısından önem taşır.
  • Tabelanın türü. Seçeceğiniz malzemeden hazırlanan tabela kalite açısından önemlidir. Bir butik otel sahibiyseniz işletmenizin modern gözükmesi için ahşap tabela kullanabilirsiniz. Dükkân sahibiyseniz, iyi tasarlayacağınız kompozit ya da alüminyum tabelayla dükkânınızı öne çıkarabilirsiniz.
  • Tabela harflerinin kabartmalı ya da kabartmasız olması. Bu tercih tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Kabartmalı yazılar dışarıdan daha çok dikkat çekebilir. Kabartmasız oyma bir tabelanın içine yerleştireceğiniz ışıkla da tabelanızı gayet şık bir hale getirebilirsiniz.
  • Tabelanın takılacağı il ve ilçenin uzaklığı. Tabelanın götürüleceği il ya da ilçeye nakliye, vinç ve bunlara eklenecek işçilik masrafı hesaplanarak size bir fiyat verilir.

 

Tabela modelleri arasında en çok imalatı yapılan model alüminyum kompozit panelli tabelalardır. Bu modelin seçilmesindeki en önemli neden ise çetin hava koşullarına dayanıklı olmasıdır. Kompozit panellerin standart ölçüleri vardık ve plakalar halinde satılabilmektedir. İmal edilen diğer bir model ise pleksi tabelalardır. Kutu harf tabela şeklinde tasarlanması esneklik açısından bu tabelaya oldukça avantaj sağlamaktadır. Dışarıdan bakıldığında oldukça dekoratif ve modern bir görüntüye sahiptir. Bu tabelaları da led ışıklarla aydınlatmak mümkündür. Led ışık kullanılmasının en büyük yararı ise düşük enerji tasarrufu sayesinde bütçenize zarar vermemesidir. Tabela modellerinin malzeme temin etme ücreti gün geçtikçe artmaktadır. Bu durum işçilik ücretinin düşmesine sebep olmuştur.  Eskiden tabela fiyatlarını işçilik belirlerken günümüzde bu olay tamamen değişmiştir. Artık tabelanın fiyatlarını, kullanılan malzemenin kalitesi ve cinsi belirlemektedir. Spesifik bir tasarım istenmediği sürece yapılacak tabela modellerinin fiyatı hemen hemen aynı olacaktır. Bu noktada da dikkat edeceğiniz yeni bir husus ortaya çıkar. Bu husus sipariş vereceğiniz firmanın iş için yeterli teknik ekipmana sahip olup olmadığıdır. Teknik ekipmanı olmayan firmalar dışarıdan yardım almaktadır bu da fiyat açısından çok değişiklik yaratmasa tabelanın kalitesi açısında sıkıntılar çıkarabilmektedir. Çok ucuza verilen fiyatlarda bir sıkıntı çıkabileceğini unutmamakta fayda vardır. Tabela malzemeleri her firmada aynıdır. Bu hususta çok personeli olmayan firmanın verdiği teklifleri çok dikkate almamalısınız. Bilmelisiniz ki işçilik ücreti malzeme ücretlerinden oldukça geridedir.

 

Tabelalarda Uygun Maliyet

 

Uygun maliyete tabela mal etmek istiyorsanız öncelikle ihtiyacınız olan tabela modelini seçmelisiniz. Örneğin, ışıksız tabelaya ihtiyacınız varsa ışıksız tabela malzemesi isteyin. Işıklı tabela isteyip maliyetinizi arttırmayın. Tabela vergisini göz önüne bulundurursanız ışıklı tabelaya ayrı ışıksız tabelaya ayrı vergi uygulanmaktadır. Işıklı tabelanın vergisi normal tabelalara oranla 2 kat daha fazladır. Bu açıdan düşünüldüğünde tabela yaptırırken sadece fiyata odaklanmamalısınız.

 

 

 

 

Tabela Fiyatlarıyla İlgili Bilgi Almak

 

Bu konuda hiç deneyiminiz yoksa bile ilk yapmanız gereken şey birden fazla firmadan fiyat konusunda bilgi almak olacaktır. Serbest piyasa ekonomisinde her yer size farklı fiyat verecektir bunu aklınızdan çıkarmayın. Eyüp tabelacılar arasında bizim farkımızı çok rahat görebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri size uygun fiyat veren bir yere hemen aldanmamalısınız. Güven vermeyen bir firmaya iş yaptırmak yerine biraz fiyat farkı verip daha iyi yerlere tabela modelinizi yaptırabilirsiniz. Tabelacı dolaşmak için vaktiniz yok ise diğer fiyat alma yöntemi olan internete başvurabilirsiniz. Sıkı bir internet araştırması sonucunda hoşunuza giden yerlerden fiyat teklifi isteyin ve bunları karşılaştırın. Bütçeniz için uygun olan tabela modelleri için Hesaplı Tabela sitemizi ziyaret edip fiyat teklifi almayı unutmayın. İhtiyacınız olan tabela modelleri bütçenize uygun fiyatlarla sizleri beklemektedir. Firmanız için kurduğunuz hayallerin gerçeğe dönüşmesi için gerekli olan tasarımları sizlere sunuyoruz. Sitemizden istediğiniz malzemede tabelayı seçip ekibimizden tabela fiyatlarını istemeyi unutmayın.

Şişli Tabelacı fiyat için bizi arayın